Internet to w XXI w. okno na otaczającą rzeczywistość. Dzięki niemu świat stał się globalną „wioską”. Za pośrednictwem witryn internetowych promujemy m.in. nasze umiejętności a w przypadku miast i małych ale atrakcyjnych miejscowości są to: zabytki, historia, atrakcje oraz inicjatywy podejmowane społecznie.

Na taką promocję stawia również Chronów, który szczyci się bogatą historią szlachty i dynamizmem teraźniejszości. Z tegoż własnie dynamizmu wynika potrzeba założenia niniejszego serwisu www, gdzie wśród zakładek odnajdziemy kompleksowe informacje o tej miejscowości.

W związku z budowaniem fotogalerii, w tym pierwszym poście kierujemy się do Państwa z prośbą o dostarczanie najciekawszych historycznych i teraźniejszych fotografii przedstawiających Chronów. Zdjęcia można przesyłać za pośrednictwem aplikacji dostępnej na tej stronie (po prawej) bądź bezpośrednio do Urzędu Miejskiego w Nowym Wiśniczu.

Jesteśmy przekonani, iż wspólne działania w tym zakresie przyczynią się do udokumentowania wspomnianych wydarzeń oraz utrwalania ich w świadomości młodego pokolenia.

Z góry dziękujemy i zachęcamy wszystkich do cyklicznego odwiedzania strony.

Grzegorz Gicala
Michał Irzykowski